Trabzon Şehir İçi Ulaşım

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şehir içi ulaşımda hizmet veren otobüsler ulaşımda önemli bir yer edinir. Belediye otobüslerinde değişen fiyat tarifeleri söz konusudur. Gruplara ayrılmış bölgelerde istikamete göre fiyat belirlenmiştir. Kartlı sistemin geçerli olduğu ulaşımda en düşük ücret 1,15 TL en yüksek ücret ise 10,00 TL’dir.

Trabzon hava ulaşım kent merkezine Havaş servisleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Bunun dışında taksi ve dolmuşlar da havalimanından kent merkezine ve kent merkezinden havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Havaş 10TL gibi bir ücret talep etmekte, taksi ile şehir merkezine gelirseniz ortalama 20TL civarı hesap da o çıkarıyor.

Eğer tek kişi iseniz ve yanınızda size yük olacak herhangi bir şey yok ise havaalanının hemen önünden sürekli geçen dolmuşları kullanmanızı tavsiye ederiz. 2 TL kişi başı ücret ödeyerek şehir merkezine 5 dakikada ulaşmanızı sağlar.

Her mahallenin kendine ait dolmuşu var. 2017 güncel fiyatlarına göre bu dolmuşlar ile 2 TL’ye istediğin yere gidebiliyorsunuz. 8 kişilik küçük minibüslerden oluşmaktadır dolmuşlar.

Belediye otobüslerine ek olarak özel halk otobüsleri de şehir içi toplu ulaşımda hizmet verir. Toplu taşımada öğrenciler için indirimli fiyat tarifeleri geçerlidir. Otobüs’ler genelde sahil yolundan ve şehrin içinden geçen Yavuz Selim Bulvarı’ndan (Tanjant Caddesi) geçmektedir.

Toplu taşımada Trabzon’da daha çok dolmuş tercih edildiği için otobüsler rahat bir ulaşım aracıdır.

Ulaşımın her iki türlüsü de güvenlidir. Şehrin bir ucundan diğer ucuna güvenlik anlamında kafanızda en ufak bir şüpheye yer vermeksizin şehir içi ulaşım araçlarıyla yolculuk edebilirsiniz.

X